14 golova u dvije utakmice požeške Ekstraklasse

NASLOVNAPOŽEGASPORTARHIV

29.10.2017. | M.M./sportalo.com PREGLEDA: 2622

Ako se po jutru dan poznaje, danas nas u Požeško slavonskoj 1. ŽNL očekuje spektakularan nogomet. U prva dva susreta bila je to prava rapsodija, napadači su bili silno raspoloženi, a vratari silno zaposleni, čak su 14 puta morali po loptu u mrežu..

POŽEGA – JAKŠIĆ  5:2

Aktualni prvak se vratio na vrh ljestvice, barem na 24 sata Mitrovićeva momčad je na vrhu, s nestrpljenjem čekaju ishod sutrašnjeg dvoboja Croatije i Lipika. Danas su Požežani rutinski odradili posao protiv Jakšića. Već u prvom dijelu je bilo sve odlučeno, Golić, Matanović, Kahanek i Zelenika su izrešetali Bošnjaka, a priču je odmah na početku nastavka zaokružio Solina. Prije njega pogodak u Romićevu mrežu postigao je Šilhan, dok je konačni rezultat postavio kapetan gostiju Domagoj Kovačević.

Rutinski smo odradili posao, razlika u kvaliteti je očita i tako je bilo tokom većeg dijela utakmice. Žao mi je što nisam na vrijeme napravio izmjene i dao priliku mlađima jer je u drugom poluvremenu došlo do očitog opuštanja što je Jakšić kaznio. Vratili smo se na vrh gdje nam je i mjesto, nadam se da ćemo tu i ostati, ako Croatia ponovi igru protiv nas vjerujem da mogu zaustaviti Lipik – kazao je nakon utakmice Željko Mitrović, trener Crvenih.

Nismo dobro odigrali prvo poluvrijeme, loše smo otvorili utakmicu što je požega znalački kaznila. Ipak, kod 1:0 pogodili smo vratnicu, da je to ušlo možda bi i uspjeli nešto napraviti, ovako je Požega do kraja suvereno odradila posao. Ja nisam nezadovoljan svojim igračima, osim posljednjih 15ak minuta prvog poluvremena dobro smo stajali na terenu. U drugom smo pokazali karakter, skupili glave i nismo dozvolili da se osramotimo, dapače, pobjedili smo to drugo poluvrijeme objektivno kvalitetnijeg protivnika i na tomu čestitam svojim igračima. Ostala su nam dva kola do kraja, moramo to odraditi maksimalno kvalitetno, ond aćemo vidjeti gdje smo i što nam je činiti tokom zimske pauze – komentar je Darija Pažina, trenera Jakšića.

TIM OSVJEŽENJE – KAPTOL  5:2

Kako smo i najavljivali u Kuzmici prava golijada. Uostalom, kada Kaptol igra ne treba biti Nostradamus da se to predvidi ove sezone. Krenulo je vatreno od prve minute. Doslovno! Iskusni Mile Pavelić odmah je u prvom napadu izborio kazneni udarac u duelu s jednako iskusnim Andričićem, a Antonio Šilhan je to mirno pretvorio u 0:1. Sa samo 17 godina Franko Marinović je drugi najmlađi starter u Papkovoj momčadi, a to ga nije smelo da u 22. jednu loptu dočeka i manirom iskusnog napadača spremi je u mrežu za poravnanje. Nije tu bio kraj za mladog Marinovića koji je u 2. miuti nastavka donio prednost Domaćinu. Nije niti to bilo dugog vijeka, Branko Sadilek je uzvratio samo 3 minute kasnije i vratio egal na "semafor”.  NAkon toga je došao "banožić time”, najprije je Josip pogodio s bijele točke, a zatim Tomislav prekrasnim udarcem matira Mikića za 4:2. Konačni rezultat postavio je Luka Šporčić 15ak minuta prije kraja ove sjajne predstave.

Čestitam Kuzmici na pobjedi, ljudi su više željeli i za to su nagrađeni zasluženom pobjedom. Mislim da je utakmica za gledatelje bila odlična. Odličan teren, odlična atmosfera, odličan protivnik, samo mi nismo bili odlični. Moji igrači se nisu držali onoga što smo se dogovorili. Sad imaju dva kola da pokažu da imaju muda, da su klapa a ne glumci. Na zimu će se  neke stvari sigurno promjeniti! – odlučan je Krešimir Poleti nakon poraza.

Danas se utakmice igraju u 14,30 sati.

Tagovi: nogomet, 1.žnl

Nogometaši NK Osijeka na pripremama u Velikoj igrali međusobnu utakmicu
Čudesni Kaptol osvojio naslov prvaka
90 minuta i “milijun” kombinacija – tko osvaja titulu?
Nezaustavljivi Kaptol bolji i od Kutjeva
Pada li u Kaptolu odluka o prvaku?
Stari lisac ili mladi lav? Mile ili Marin? Kaptol ili Kutjevo?
Sjajni Branko Sadilek zaustavio Tim osvježenje
Požega ponovno na vrhu 1. ŽNL
Novo poglavlje bitke za titulu odvija se u Kaptolu
Kaptol uvjerljivom pobjedom najavio spektakularnu završnicu sezone
Kutjevo minimalno protiv Jakšića, Kaptol razmontirao Croatiju
Bitka za titulu u požeškoj 1. ŽNL
Prekid u Mihaljevcima: “Dan kad je umro fair play”
Kuzmičani skinuli Požegu, bitka za titulu sad je potpuno otvorena
Prvo pravo iskušenje za Požegu
Croatia osigurala ostanak, Požega i Kutjevo uvjerljivi
Održana završna konferencija projekta Energetska obnova zgrade Područne škole Trapari
Ovaj vikend tri alkoholizirana vozača, rekorder 22 - godišnjak s 1,96 promila
U jučerašnjoj prometnoj kod Hrnjevca troje teško i dvoje lakše ozlijeđeno
Gregurić: ʺ Prezadovoljan sam odazivom kandidata ali i njihovom prolaznošću koja je iznad 80%ʺ
Judaši ʺJigoraʺ uspješni i na Krku
Održana 18. godišnja produkcija UO Plesne radionice Ilijane Lončar
Na Danu zdravlja u Lipiku u mnoštvu aktivnosti uživali posjetitelji svih dobnih skupina
Svi učenici osnovnih škola s područja Grada Požege dobit će besplatne radne bilježnice
Brigita od zlata s novim državnim rekordom
Pretežno sunčano, vrlo toplo, temperatura do 28 °C
Danas će bez struje biti...
Crtica iz Pleternice; ovo na slici trebao bi biti Trg bećarca i gange, ali branitelji inzistiraju da ga nazovu po njima
Benzin u Hrvatskoj skuplji nego u Njemačkoj
Marin rodnu Požegu zamijenio Irskom: ʺNa odlazak sam se odlučio prvenstveno zbog ekonomske situacije u zemljiʺ
U izletištu „Mali raj“ blagoslovljena kapelica sv. Antuna Padovanskog
PAZI, VRUĆE! Požeško kulturno ljeto započinje u četvrtak (21.6.) Ivanjskim krijesom
S projektom Reciklažnog dvorišta i važnosti odvojenog prikupljanja otpada upoznati mještani općine Kaptol
Župan Tomašević ugostio finalistice izbora za Miss Požeško-slavonske županije
Nehumani uvjeti u kojima sezonci žive na Jadranu- garaže, šupe, potkrovlja, barake...
HRVATSKA - NIGERIJA: Veličani organiziraju gledanje prve utakmice na velikom ekranu na sjevernoj tribini stadiona